Bez Unreal enginu by Epic dávno zanikl

6. květen 2016 16:11 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (4)

Studio Epic Games již dávno není slavné jen svoji herní tvorbou – na sérii Unreal beztak padá prach, CliffyB je dávno pryč, na Gears of War již Epic také nějaký ten pátek nesáhli a je otázkou, zda se z Fortnite a z Paragonu stanou nadčasové tituly. I přesto je ale studio Epic jedním z nejvlivnějších v celém průmyslu.

Na vině je pochopitelně Uneral Engine, jenž pohání obrovské množství her a který se také notně stará o technologický pokrok jako takový. Minulý rok navíc Epic zpřístupnili distribuční model a k enginu se tak nově dostane prakticky kdokoli chce – v případě komerčního vydání hry pak jen stačí odvést určitou část výdělku, i ta se ale vypočítává až od určité úrovně výdělečnosti hry.

A nebýt právě enginu Unreal, tak by dost možná už žádného Epicu vlastně ani nebylo, a to takže hned několikrát. Alespoň tak to tvrdí Tim Sweeney, zakladatel týmu. Loňský přechod na současný distribuční model se navíc ukázal být šťastným rozhodnutím a uplynulý rok tak byl z hlediska výdělečnosti vývoje enginu zatím tím nejlepším, a to takže skokově.

To má samozřejmě za následek to, že veškerá pozornost týmu je upřena právě k enginu, nikoli k vývoji her. Nakolik je to škoda, to už je otázkou. Faktem však je, že studio Epic má celkově obrovský vliv na vývoj her a jejich rozhodnutí vydat engine do světa volně a bez měsíčních poplatků mělo velký dopad i na další směřování nejenom nezávislé tvorby.

Zdroj: Polygon

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20853654
RuThaN napsal 7. 5. 2016 v 12.50

Uprimne me tohle dost prekvapilo, cekal jsem, ze prave budou mit trochu problemy s penezna, ze to vice mensich vyvojaru neutahne, ale opak je pravdou to je fajn.
UE4 nicmene porad vypada dost nekompletne a porad se ceka na nejakou fakt velkou komplexni hru, kterou s tim nekdo udela.

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 6. 5. 2016 v 22.17

darkWolf: Přesně tak, je to překreslené do UE. Nebo to aspoň tvrdí strejda Google. Neshodne se však na tom, jestli ve trojce nebo čtyřce. Ani nejlepší cinematic mode nevypadá tak dobře. Ale dávat takový obrázek ke článku o Epicu je opravdu trochu matoucí.

Nahlásit nevhodný obsah