Nintendo představuje kapesní 2DS XL

28. duben 2017 09:15 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (4)

Jako blesk z čistého nebe Nintendo oznamuje novou verzi své tolik úspěšné kapesní konzole – během července na trh dorazí 2DS XL. To, jak již název, napovídá, bude větší než klasické 2DS, a to s sebou také přinese řadu zajímavých výhod.

Datum vydání je ve Spojených státech naplánováno na 28. červenec 2017 (v průběhu téhož měsíce by konzole měla dorazit i do Evropy, v Austrálii a na Novém Zélandu bude dostupná dokonce ještě o měsíc dříve) a cenu Nintendo stanovuje na 150 dolarů, tedy v přepočtu na necelé 4 tisíce korun. Konzole by měla být rozměrově i vzhledem podobná známé variantě 3DS XL s tím rozdílem, že tato novinka pochopitelně nebude obsahovat podporu 3D zobrazení. Měla by však být o něco tenčí a koneckonců i lehčí, výkon však slibuje mít stejný jako New 3DS XL.

Reggie Fils-Aime, šéf americké pobočky Nintenda, k oznámení podotýká, že tímto představením Nintendo potvrzuje svůj zájem o podporu trhu kapesních konzolí a ukazuje, že s vydáním Switche neopomíná na majitele a fanoušky konzolí do kapsy. V době vydání 2DS XL se navíc hráči budou moci těšit z nášupu dalších nových titulů.

Nová konzole tedy doplní kapesní portfolio Nintenda o další zajímavý kousek a půjde jistě o vítanou alternativu pro ty, kteří se snad obávají poškození displeje neuzavíratelného 2DS. Vedle toho pochopitelně může jít také o vítaný přírůstek pro ty hráče, které již podpora 3D omrzela a kteří se zároveň nechtěli vzdát většího displeje. Jinak je konzole na pohled stejná, a to i z pohledu funkcionality a nabídne tedy dodatečný C-stick i podporu Amiibo figurek skrze NFC. Chybět samozřejmě také nesmí podpora stávajících 3DS her, jež v průběhu léta rozšíří trojice dalších – Hey! Pikmin, nový 2D přírůstek do série, akční humorné RPG Miitopia a logický titul Dr Kawashima’s Devilish Brain Training. Ujít si přitom každopádně nenechte ani nový trailer, ve kterém můžete spatřit vůbec první náhled na dnes představenou konzoli. Samotnou zprávu Nintenda si pak můžete přečíst zde.

Zdroj: USGamer, VG247, Shacknews, Siliconera, GameSpot, Polygon

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20853933
konfrst.jan napsal 28. 4. 2017 v 14.14

Masarkavtrenyrkach: díky, máš recht ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 28. 4. 2017 v 11.33

Masarkavtrenyrkach: Takovou variantu bych bral, ještě prohodit páku a tlačítka na pravém joyconu a byla by to paráda.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 28. 4. 2017 v 11.26

Máte tam chybu.
"..výkon však slibuje mít stejný jako 3DS XL" -- nemá tam spíše být "jako New 3DS XL"?

Vypadá hezky. Líp než podivné 2DS.
Hodně výrobců ke konci cyklu vyráběla levnější (dětské) varianty. Sony u PSP a PS3, Nintendo u Wii. Snížit cenu výroby a nabídnout výrobek posledním potenciálním zájemcům. Myslím, že něco takového se bude opakovat i se Switchem (varianta s pevně připojenými joycony bez docku?)

Nahlásit nevhodný obsah

20911371
yenda1042 napsal 28. 4. 2017 v 10.00

Když jsem to četl, měl jsem pocit, že je 1. dubna.

Ale jo, líbí se mi. Jedná se zřejmě o poslední přírůstek do rozvětvené DS rodinky. Určitě časem pořídím.

Nahlásit nevhodný obsah