Zahrajte si RPG Chrono Trigger na PC

28. únor 2018 10:54 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (7)

Vydavatel Square Enix na PC a konkrétně na platformě Steam poněkud nečekaně vydal titul Chrono Trigger, který mohou pamětníci znát ještě z éry konzole SNES a z roku 1995. Od té doby se toto úspěšné RPG podívalo na řadu dalších platforem (například verze pro Nintendo DS má na serveru Metacritic průměrné hodnocení 92 % a i nám se hra velmi líbila), počítače však ve výčtu dosud chyběly.

To už však neplatí, na Steam hra dorazila právě včera a honosí prvky moderními, mezi něž patří například podpora klávesnice i myši, částečná podpora ovladače, Steam achievementy i omlazený hudební doprovod. Vedle toho ale zřejmě dorazila hra také s trochou bugů. Alespoň tak o tom vypovídají první uživatelské recenze na dané platformě.

Obrázek si ale každopádně již nyní můžete udělat sami. Hra stojí v přepočtu něco málo přes 300 korun a za ty nabídne hutný příběh i zajímavé mechanismy ve světě plném časových paradoxů i barvitě vykreslených charakterů. Navrch se hráči dočkají také dungeonů Dimension Vortex a Lost Sanctum, kterých se v minulosti dočkali pouze majitelé zmiňované verze pro Nintendo DS.

A chybět u takovéto příležitosti samozřejmě nesmí ani nová upoutávka, která v tomto případě začíná zejména tím, že představuje zvučná jména vývojářů se zkušenostmi z titulů jiných (série Final Fantasy, Dragon Quest či Dragon Ball) a již to samo o sobě může být velkým lákadlem pro řadu fanoušků her typu RPG a JRPG.

Zdroj: Eurogamer.net, Siliconera, GameSpot, Rock, Paper, Shotgun, Siliconera, IGN, Metacritic

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 1. 3. 2018 v 12.21

Chrono Trigger pro Nintendo DS je v současnosti asi pořád nejlepší verze/volba. Sice kvůli menšímu vertikálnímu rozlišení displeje museli v SE sprajty překreslit, ale dali si s tím práci, udělali to pečlivě a na DSku to vypadá výborně. Texty je možno nechat zobrazovat jen na spodním displeji, navíc se tam vykresluje mapa, výběr je možno dělat dotykem na touchscreenu, přidali tam pár věcí navíc (něco dobré, něco horší, ale jsou to jen nepovinné úkoly a mise), jsou tam FPV sekvence z PS1, které na malém displeji vypadají dobře (a tudíž tam není tak patrná komprese jako třeba na PC) a je tam přehrávač hudby ze hry. A to vše v přenosném balení :-)
P.S.: S tím překreslením sprajtů si vlastně nejsem jistý. Vertikální rozlišení má DSko menší než SNES, to ale nemusí znamenat, že by museli předělávat sprajty. Jen se mi zdály menší a o něco málo méně detailní. Nikde jsem o tom ale nenašel žádnou zmínku, žádné porovnání nebo screenshot. Tak se mi to asi jen zdálo.

Editováno: 1. 03. 2018 v 12.23

Nahlásit nevhodný obsah

20824672
Medard22 napsal 28. 2. 2018 v 16.27

Já Chrono Trigger poprvé dohrál celý v DOS verzi ZSNES na mém starém Pentiu 233Mhz :D To byly časy :) Snes9x je ale dneska už lepší volbou.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 28. 2. 2018 v 16.25

Mitsurugi: Maximální přesnost potřebuje jen ten kdo má v plánu snes hry dohrávat do konce. A co si budem povídat těch moc nebude. I když je pravda že Super Metroid se v ZNES dohrát nedá. Jeden most se objeví a zmizí moc rychle takže SAMUS nemá šanci ho přeskákat. Jo máš pravdu.

Nahlásit nevhodný obsah

20824672
Medard22 napsal 28. 2. 2018 v 16.03

Square-Enix je pověstný nestoudným dojením svých značek, upřímně mně nevalná kvalita PC portu ani trochu nepřekvapuje. Za mně nejlepší verze Chrono Trigger byla ta pro Nintendo DS, tam ten port měl alespoň trochu přidanou hodnotu. Jinak na PC je nejlepší způsob hraní kvalitní emulátor a originální SNES verze.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 28. 2. 2018 v 16.00

Ocelotr2.0: Fuj, ZNES. Higan pro maximální přesnost, jinak Snes9x.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 28. 2. 2018 v 15.54

Kup si novej Chrono Trigger ve stejně hnusný grafice jakou obsahovala PC verze FINAL FANTASY VI a jež sklidila hromadu kritiky.

Stáhněte si ZNES a zahrajte si originál. Tohle za to nestojí.

Editováno: 28. 02. 2018 v 15.54

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 28. 2. 2018 v 13.27

Tak to je hodně nečekané.
Jedno z nejlepších JRPG a kultovní hra, která vůbec nezestárla. I ta sprajtová grafika je nadčasová.
Když vyšlo SNES Mini, tak se hodně řešilo, proč tam chyběl právě Chrono Trigger. A často se jako vysvětlení zmiňovaly možné problémy s právy na grafiku od Toriyamy (ať už to zní nebo nezní pravděpodobně). A teď bác -- verze na PC. Stojí o prozkoumání, z jaké verze se vychází. Jestli ze SNESu nebo z nepříliš oblíbené verze pro PS1. Nejspíš tam je i nový překlad, který Square-Enix nechalo udělat pro DS verzi (když už tam je ten dodatečný obsah). Podle traileru jsou FMV sekvence z PS1 verze a ten upscale a komprese je hodně znát. Moc se mi nelíbí použitý font. Měli tam raději nechat pixelovatý originál ze SNESu než tuhle TrueType nudu, kterou bohužel SE cpe do každé předělávky i do nových low-budget JRPG :-(
Každopádně se teď určitě začnou objevovat spekulace, jestli tahle PC verze neznamená budoucí uvedení na PS4/XBOX nebo dokonce na Switch (kde by to obzvláště byla paráda, navíc kdyby to bylo pěkně v krabičce na kartridži).
P.S.: Tak asi jde o PC port z mobilní verze (Android). Která je špatným portem z PS1. A ten je špatným portem ze SNESu. No co už...

Editováno: 28. 02. 2018 v 13.35

Nahlásit nevhodný obsah